Drozd- centrum techniki i wydawnictwo


Handel detaliczny i hurtowy
artykułami instalacji sanitarnych
i przemysłowych- kompleksowe zabezpieczenie, prowadzony w trzech punktach sprzedaży.


Produkcja budowlano-montażowa
-
prowadzona od pięciu lat, w ramach której realizujemy:
- usługi w zakresie instalacji sanitarnych i przemysłowych oraz ogólnobudowlane;
- projektowanie instalacji i sieci sanitarnych;
- kosztorysowanie robót budowlanych;
- usługi transportowe;
- produkcję ślusarską.


Wydawnictwo- sklep internetowy
:
- najpiękniejsze bajki
i baśnie dla dzieci...


CUDA SIĘ ZDARZAJĄ...

Wioletta Piasecka, młoda pisarka z Elbląga, w ciągu trzech lat od wydania pierwszych książek z serii "Baśnie Wioletty Piaseckiej" przez moje wydawnictwo, stała się jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy polskich.
W polskich warunkach zdobycie popularności w tak krótkim czasie, bez angażowania mediów oraz przy minimalnym nakładzie finansowym na reklamę, można nazwać niemalże cudem.
Miarą popularności pani Wioletty Piaseckiej jest:

1. Lawina zaproszeń na spotkania autorskie, z terenu całej Polski i zagranicy. Autorka w latach 2004-2005 uczestniczyła w około 800 spotkaniach na zaproszenia polskich bibliotek, szkół i przedszkoli. Spotkania te cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na piękne baśnie pani Wioletty Piaseckiej, ale także dlatego, że autorka potrafi nawiązać z dziećmi żywy, bezpośredni dialog. Ponadto dzieci zachwycone są pięknym baśniowym strojem wróżki, który stał się znakiem rozpoznawczym zarówno książek, jak i samej pani Piaseckiej.2. Zagraniczne zainteresowanie twórczością Wioletty Piaseckiej. W grudniu 2004 roku na zaproszenie wydawnictwa EX LIBRIS z Warszawy i Polonii z Chicago wraz z gwiazdami polskiego pisarstwa panem Andrzejem Sapkowskim i panem Januszem Wiśniewskim uczestniczyła w cyklu spotkań w COPERNICUS CENTERR w Chicago.3. Twórczość Wioletty Piaseckiej stała się inspiracją artystyczną dla dzieci i młodzieży. Do wydawnictwa napływają przesyłane przez młodych czytelników listy, wiersze, baśnie, opowiadania i niezliczona ilość wykonywanych prac plastycznych. Niektóre z tych prac to małe dzieła artystyczne. Wydawnictwo planuje w niedalekiej przyszłości stworzyć stałą wystawę, na której wszystkie ekspozycje zostaną zaprezentowane.

4. Bajki i baśnie Wioletty Piaseckiej doczekały się adaptacji teatralnych.
Sztuki te grane są zarówno przez dzieci w szkołach i przedszkolach, jak i dorosłych np. teatr QFER z Gdańska.
Jedną z adaptacji pt. "Bajka o królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba" przedstawiła Szkoła Podstawowa nr 1 z Kudowy Zdroju na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym "FART" we Wrocławiu w 2006 roku i zajęła pierwsze miejsce. Baśnie są również wykorzystywane w słuchowiskach radiowych np. w Radio Lublin.

5. Niesamowita poczytność książek autorstwa młodej pisarki.
To jest fenomen artystyczny. Biblioteki informują, że nierzadko tworzone są przez dzieci listy kolejkowe, by wypożyczyć książkę. Co najbardziej cieszy autorkę i wydawnictwo DROZD, które ten talent odkryło.

6. Znamy przykłady, że twórczość Wioletty Piaseckiej stała się inspiracją prac naukowych.

7. Dziesiątki publikacji i udzielonych wywiadów dla radia, prasy i telewizji, świadczą o zainteresowaniu mediów, które gonią przede wszystkim za sensacją.

8. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego P. Kazimierz Michał Ujazdowski osobiście gratulował sukcesu Wioletcie Piaseckiej.9. W internecie, najpopularniejszym środku przekazu XXI wieku, o pani Piaseckiej jest bardzo wiele informacji zamieszczanych przez telewizję, radio, prasę, biblioteki, jak i przez samych czytelników.

10. Za ilość sprzedanych egzemplarzy książek należałaby się "platynowa książka", co mnie raduje jako wydawcę.

WYDAWCA