PROFILE DZIAŁALNOŚCI:
STRONA GŁÓWNA
O NAS
WYDAWNICTWO
OFERTA WYDAWNICZA-
-SKLEP INTERNETOWY
NAPISALI O NAS
GALERIA ZDJĘĆ
KONTAKT


Wioletta Piasecka
- pisarka, urodziła się w Elblągu. Jest spod znaku bliźniąt. Życiowa optymistka, ale też jak każdy bliźniak przeżywa chwile załamań i rozterek. Jest szczęśliwa i potrafi cieszyć się jak dziecko, gdy utwory jej znajdują uznanie u czytelników. Ukończyła Wydział Historyczno- Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, wybierając specjalizację z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży pod okiem prof. dr hab. Gertrudy Skotnickiej.
Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku Rachunkowość.Minister finansów nadał jej Certyfikat Księgowego Polskiego.
Pisarka zadebiutowała jako korespondent gazety Dzienniek Bałtycki pisząc artykuły o charakterze społecznym.
Twórczością dla najmłodszych zadebiutowała w 1999 roku książką "Zaczarowana kraina bajek", w której znalazło się siedem utworów. Jest autorką biografii Hansa Christiana Andersena, pt. "W poszukiwaniu szczęścia". "Baśniowa biografia Andersena" 2001 rok, oraz serii książek, w skład której wchodzą:
- "Zaczarowane bąbelki"
- "Bajka na dobranoc"
- "Dwie Małgosie"
- "Bajka o królewnie"
- "Sześć życzeń Natalki"
- "Bajka o królewnie'
- "W poszukiwaniu szczęścia"
- "Dawno temu..."
- "Domek marzeń"
- "Włóczęga"
- "Kluseczka"
- "Kosmiczna przygoda"
- "Księżniczka dziecięcych serc"
- "Zasłużyć na fiołki"


"Pisarka- wróżka" w swe opowieści wkłada serce i duszę. Baśnie zachwycają lekkością pisania, prostotą, zręcznością stylu. Za pośrednictwem swych bohaterów autorka przekazuje dzieciom wiarę w moc własnych zdolności i możliwości realizacji marzeń. Baśnie jej niosą w sobie przesłanie, zmuszają do refleksji. Praca, poszukiwanie prawdy, zwycięstwo dobra nad złem to tylko nieliczne wartości wynikające z treści. Ktokolwiek sięgnął po jedną z baśni z pewnością przeczyta następne. Utwory zawierają dużo ciekawych dialogów, dzięki czemu znakomicie nadają się na przedstawienie teatralne. Jedno z nich odbyło się w Gdańsku na Jarmarku Św. Dominika w sierpniu 2003 roku.
Wartościami, które stawia na pierwszym miejscu są: miłość, praca, wiara w drugiego człowieka oraz w sens swoich poczynań.
Od wielu lat pracuje w firmie DROZD Centrum Techniki. Niedawno obroniła pracę na UWM w Olsztynie z zakresu rachunkowości i zdobyła tytuł Księgowego Polskiego.
Obecnie jest dyrektorem ekonomicznym.

e- mail: wiolettapiasecka@wp.pl


Autorka Wioletta Piasecka od października 2003 do dziś odbyła ponad 800 spotkań autorskich na terenie całego kraju od Władysławowa po Bielsko-Białą.Katarzyna Anuszewicz Powalska
- grafik, urodzona w Elblągu. Zawodowo zajmuje się fotografią i malarstwem. Wysmakowane poczucie koloru, fantazja oraz wspaniała technika sprawiają, że obrazy artystki spotkać można w wielu galeriach na całym świecie. Wykonuje na zlecenie portrety, grafiki, projekty witraży i mebli. Zajmuje się też ilustrowaniem książek i realizuje wszelkie nietypowe zlecenia artystyczne.
Marcin Koszyński- grafik, elblążanin. Malarstwem i rysunkiem interesuje się od dziecka. W latach 1992-1995 zajmował się współredagowaniem i opracowaniem graficznym ogólnopolskiego pisma "HETKA" - rozrywki dla dzieci i młodzieży. Obecnie zajmuje się grafiką komputerową (projekty logo, zakładek do książek, wizytówek, kalendarzy, broszur i folderów) oraz opracowaniem graficznym i składem komputerowym miesięcznika osób niepełnosprawnych "Razem z Tobą".
Jolanta Adamus- Ludwikowska- grafik, zamieszkała w Krakowie. Ilustruje dla wielu wydawnictw. Maluje olejami, akrylą i piórkiem. Jej prace charakteryzuje niezwykła wyobraźnia i plastyczność. Ilustracje te to prawdziwe dzieła sztuki. Wszystko, nawet najmniejszy drobiazg ma duszę. Posiada ogromne wyczucie koloru i wspaniałą umiejętniość poruszania się w perspektywie. Wrodzona wrażliwośc pozwala jej doskonale wczuć się w klimat ilustrowanej powieści czy baśni.
Krzysztof Tyszko
- grafik, elblążanin. Posiada cenną umiejętność tworzenia postaci fantastycznych. Rysunki jego są pełne ruchu. Swoim bohaterom nadaje wiele cech ludzkich. Wyposaża je w przymioty dobra i zła. Fantastycznie dobiera kolory. Realizuje każde nietypowe wywanie. Marzy o zrobieniu grafiki do filmu.Piotr Jóźwiak- grafik, elblążanin, jest specjalistą w grafice komputerowej. Umiejętnie wykorzystuje możliwości komputera łącząc je z własnymi szkicami piórkiem. Uderzająca w jego pracach jest prostota, a jednocześnie duże poczucie humoru, dzięki któremu rozbawia odbiorców, nie tylko tych najmłodszych. Jego grafiki wykonane są jednym pociągnięciem pióra, doskonale nadają się na stworzenie kolorowanek.
Marek Gołębiewski- spod znaku bliźniąt, grafik. W swoich pracach wykazuje dużo pomysłowości. Potrafi poprzez rysunek wyrazić głębsze uczucia. Doskonale przedstawia przedmioty martwe, nadając im ciepłe cechy komiczne, wzbudzające sympatie. Wyobraźnia, wrażliwość, a przy tym wspaniała kolorystyka, sprawiają, że ilustracje jego podobają się ludziom w przedziale wieku od roku do lat stu. Ponadto zajmuje się grafiką komputerową.

Andrzej Lemanowicz
- urodzony w Elblągu, pierwszy zastępca kapitana firmy DROZD. W ramach hobby dokonał obróbki komputerowej wszystkich ilustracji, składu komputerowego książek oraz łamania tekstów. Na co dzień pracuje w firmie DROZD na stanowisku dyrektora ds. technicznych. Jest siłą napędową firmy i fascynatem nowinek techniki. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.
   
design by PX 2003-2008